Kurumunuzda farklı aidat ücretlerine tabi üyelik kategorileriniz ya da hiç aidat yansıtmadığınız onur üyeleriniz gibi özel kategorileriniz olabilir. Ya da üyelerinizden otomatik ödeme almak isteyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle yapmamız gereken sistemde özel üyelik tipleri oluşturmak. Örneğin Bronz, Altın ve Platin üyelik şeklinde üyelik tiplerimizin olduğunu varsayalım.

1. Yönetici panelinde Üyelik bölümünden Planlar’a geçiş yapıyor ve burada yeni bir üyelik tipi oluşturmak için +Üyelik tiplerinizi belirleyin butonuna basıyoruz.

Üyelik sekmesine basıp, Planlar'a gidiniz

2. Sonrasında özel üyelik tipimizin ismini ve varsa açıklamasını girerek Kaydet butonuna basıyoruz. Burada üyelik aidatının ödenme periyodunu yıllık, aylık ya da haftalık olarak belirleyebilmemiz mümkün.

Üyelik tipinizin ismini, açıklamasını ve diğer bilgileri giriniz, Kaydet'e basınız

3. Her bir üyelik kategorimizin içeriğini ve kategoriye ilişkin aidat miktarını aynı işlemle oluşturabilmemiz mümkün. Örneğin aidattan muaf tutmak istediğimiz Onur Üyeleri için tek yapmamız gereken aidat miktarını “0” olarak belirlemek.

4. Bu sayfada başvuru sırasında üye tarafından seçilebilir bölümünü işaretlediğinizde, üyeleriniz başvuru formunda kendilerine uygun olan üyelik tipini seçebilirler. Aynı zamanda yönetici panelinden sizler de kendilerini ilgili üyelik tipine dahil edebilirsiniz.

5. Üyelik tipini haftalık, aylık ya da yıllık olarak belirlediğiniz üyenizin, üyelik periyodunun sonunda üye olarak kalıp kalmayacağına karar verebilirsiniz. İptal edilmediği takdirde üyelerinizin abonelikleri otomatik olarak yenilenir.

6. Oluşturduğumuz üyelik tipine ilgili üyelerimizi dahil etmek, herhangi bir üyelik kategorisine ait tüm üyeleri liste halinde görebilmek ve dilersek üyelik tipinde değişiklik yapmak için tek yapmamız gereken kategorinin sonundaki Düzenle butonuna tıklamak. Sağ tarafta bulunan Üyeler bölümünden liste, etiket ya da üye bazında üyelerimizi oluşturduğumuz üyelik tipine dahil edebilmemiz mümkün.

Üyelik sekmesinde Planlar'ı görebilirsiniz, burada +Üyeler'e basarak üye ekleyebilirsiniz
Gerekli bilgileri doldurup Kaydet'e basınız

7. Herhangi bir üyelik tipine dahil ettiğimiz üyelerimizi her bir üye tipinin altında görebilmemiz mümkün.

Üyelik tipi altında kimin kayıtlı olduğunu görebilirsiniz

8. Üyelik tiplerini ve bu üyelik tiplerine dahil olan tüm kişileri ise Abonelikler altında listeleyebiliriz.

Üyelik tiplerini ve bu üyelik tiplerine dahil olan tüm kişileri ise Abonelikler altında listeleyebilirsiniz

9. Burada oluşturmuş olduğunuz üyelik tipleri için belirlemiş olduğunuz aidat miktarları, ilgili üyelerinize sistem tarafından otomatik olarak atanır ve bir kez ödemelerini yaptıktan sonra belirlemiş olduğunuz periyoda göre otomatik ödemeleri gerçekleşir.

Did this answer your question?