Kişilerinizi Raklet hesabınıza aktardıktan sonra verilerinde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Profillerinde tek tek güncellemeye gitmek bir seçenek tabii, ancak çok daha pratik bir çözümle toplu hâlde değişiklik yapabilmeniz de mümkün.

Bunun için tek ihyacınız olan sistemde kayıtlı kişilerimizin üye numaraları ya da Raklet ID‘leri. Kişilerimizin Raklet ID’lerine sistemden aldığımız her raporda Tanımlayıcı adı altında ulaşabilmemiz mümkün.

Diyelim ki hesabımızda Örnek Etiket altında yer alan kişilerimizin verilerinde hata yaptık ve toplu hâlde düzeltmek istiyoruz. İlk yapmamız gereken bu etiketi dışarı aktarmak. Bunun için etiketimizin içine sol alt köşede logomuza tıklıyor ve Ayarlar bölümünde giderek Etiketlerimizi listeliyoruz.

Burada Dışa Aktar butonuna basıyoruz.

Emailimize gönderilen Excel dosyasında gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra yeniden veri aktarımı yapabiliriz.

Sütunlarımızı seçerken Raklet ID sütununu da belirlediğimiz takdirde bu kişilerimiz ikinci kez sisteme aktarılmaksızın var olan profiller değişiklik yaptığımız yeni bilgilerle güncellenmiş olacak.

Aynı işlemi sistemde üyelik numaralarıyla yer alan kişilerimiz için Raklet ID yerine üyelik numarasını baz alarak gerçekleştirebilmemiz de mümkün.

Share this:

Related

Raklet Hesabınıza Yeni Bir Üye Ekleme22/10/2016In "Kullanım Kılavuzu"

Raklet: Dernek, vakıf ve STK’lar için SaaS bir iletişim yönetim platformu20/01/2016In "Basında Raklet"

Raklet Hesabınızın Ayarlarını Güncelleme25/10/2016In "Kullanım Kılavuzu"

Did this answer your question?