Raklet hesabınızda üye kayıtlarınızı kişi bazında bireysel üyelikler şeklinde tutabileceğiniz gibi, kurumsal üyelerinizi de alt üyeleriyle birlikte sisteme aktarabilmeniz mümkün. Kurumsal üyeleriniz kurumunuza aidat ödemekle yükümlü üyeler olabileceği gibi, etkinliklerinizde sizlere destek olan ve iletişiminizi sürdürmek istediğiniz sponsor firmalar da olabilir örneğin.

Mevcut kurumsal üye listemizi Raklet hesabımıza aktarmadan önce onu belli bir şablona göre düzenlememiz gerekecek. Kurumsal üyeler için ayrı, kurumsal alt üyeler için ayrı olacak şekilde iki aşamalı olarak tüm listemizi sisteme aktarmamız mümkün.

Öncelikle kurumsal üyelerimizi aktararak başlayalım. Aşağıda örnek excel şablonunu görebilirsiniz. Burada CorporateMemberNo (Kurumsal üye numarası) ikinci aşamada kurumsal alt üyeleri aktarabilmemiz için önemli. İsim, soyisim kurum yetkilisinin isim ve soyismi olabileceği gibi email de kuruma ait genel bir email adresi olabilir. Type (üyelik tipi) kolonunu eklemek ise aktarımın kurumsal üyelik olarak gerçekleşebilmesi için gerekli.

Kurumsal üye listemizi bu şekilde oluşturduktan sonra aktarım işlemimize başlayabiliriz. Yapmamız gereken sol alt köşede bulunan email adresimize tıklamak ve sonrasında Bildirimler bölümüne geçiş yapmak. Burada kişi ve kurumlarınızı aktarın bölümünden aktarım metodumuzu seçeceğimiz ekrana yönlendirilmiş olacağız. Format farklılıklarından ötürü kopyala yapıştır metoduyla ilerlemek çok daha sağlıklı sonuç verecektir.

Yönlendirileceğimiz sayfada yukarıda hazırlamış olduğumuz Excel dosyasındaki verileri kopyalayıp yapıştırarak ilgili sütunları seçtiğimizde aktarım işlemi başlamış olacak. Burada önemli olan Kurumsal üyelerimizin numaralarının yer aldığı sütunu Member no, Kurumsal Üyelerimizin isminin yer aldığı sütunu ise Corporate Name olarak seçmek. Type sütununu ise yine Type olarak belirlememiz gerekiyor.

Sıra geldi sisteme aktardığımız kurumsal üyelerimizin alt üyelerini; yani kurum temsilcisi, başkan, başkan yardımcısı, müdür gibi kurumda yetkili olan kişilerimizi sisteme aktarmaya. Bunun için yine Excel verilerimizi aşağıdaki şablona göre düzenlemeye ihtiyacımız olacak. Burada az önce sisteme aktardığımız kurumsal üye numaralarının yer alması önemli. Sistem böylece doğru kurumla doğru alt üyeyi eşleştirmiş olacak.

Yukarıdaki işlemleri tekrarlayarak kopyala yapıştır ekranına yukarıda şablona uygun olarak hazırladığımız listeyi kopyaladığımızda, alt üyelerimizi yine ilgili sütunları seçerek aktarabiliriz. Dikkat etmemiz gereken nokta az önce Member No sütununu seçerek sisteme aktardığımız kurumsal üye numaralarımızın yer aldığı sütunu, bu kez Corporate Member No olarak seçmek. Member no ise bu kez kurumsal alt üyelerimizin üyelik numaralarına karşılık geliyor.

Sütunlarımızı seçme işlemini tamamladıktan sonra kaydet ve devam et diyerek ikinci aşamayı da başlatabiliriz.

Tüm aktarım işlemi tamamlandığında, kurumsal üyelerimize ya da alt üyelerimize bağlantılar bölümünden dilediğimiz gibi filtrleyerek ulaşabiliriz.

Share this:

Related

Raklet Hesabınıza Yeni Bir Üye Ekleme22/10/2016In "Kullanım Kılavuzu"

Dernek Yönetim Sistemi Hakkında Aklınıza Takılanlar10/03/2016In "Dernek Yönetimi"

Raklet Hesabınızda Listeler Oluşturma17/10/2016In "Kullanım Kılavuzu"

Did this answer your question?