Raklet iş yükünüzü azaltabilmek ve kurum olarak verimliliğinizi artırabilmeniz için yepyeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.  Öncesinde manuel olarak yürüttüğünüz üyelerinize aidat borçlarını hatırlatma emaillerinin artık üyeye özel ve otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Gelin otomatik hatırlatma emaillerini nasıl düzenleyebileceğinize birlikte bakalım.

Öncesinde sistemde üyelik planlarımız oluşturmamız gerekiyor. Üyelik planlarının nasıl oluşturulacağı ve kişilerinizi bu planlara nasıl dahil edebileceğiniz ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Üyelik planlarımızı oluştururken otomatik hatırlatma seçeneğini etkinleştirdiğimizde 10 gün önce, 5 gün önce, Aynı gün, ödemenin gerçekleşmediği 5. Gün ve 10. Gün olmak üzere farklı seçeneklerle otomatik emailimizi göndermek istediğiniz zamana karar verebiliyoruz.

Bu kararı verdikten sonra yapmamız gereken bu günlere özel hatırlatma emaillerinin içeriğini hazırlamak. Bunun için Email bölümüne gidiyor ve içerik şablonlarımızı oluşturuyoruz.

Bu içeriği hatırlatma emaili göndermek istediğiniz zamana göre dilediğimiz gibi özelleştirebilmemiz mümkün.

Sonrasında tek yapmamız gereken otomatik hatırlatmalar bölümünde hangi gün hangi içerik şablonunun gönderilmesi gerektiğine karar vermek.

Böylece üyelerinizin üyelik başlangıç tarihlerine bağlı olarak sistemin belirlediğiniz zamanlarda hatırlatma emaillerini otomatik olarak göndermesini sağlayabilirsiniz. 

Üyelerinizin kartları sistemde kayıtlı olduğunda (daha önce aidatlarını Raklet üzerinden ödemişlerse) belirlediğiniz otomatik hatırlatma emailleri doğrultusunda kendileri sistem tarafından bilgilendirilerek ödemeleri otomatik olarak çekilir. Çekimin başarısız olması durumunda ise üyeleriniz kartlarını güncellemeleri gerektiğini bildiren otomatik bir email alır ve 5. ve 10. günlerde çekim tekrar denenir. 

Did this answer your question?