Raklet hesabınızda yer alan kişilerinizi etiketler ya da listeler yoluyla kategorilere ayırarak sağlıklı bir veri tabanı oluşturabileceğinizi artık biliyorsunuz. Kişilerinizi oluşturduğunuz etiketlere tek tek eklemek yerine tek bir seferde toplu halde atama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için tek ihtiyacımız olan kişilerinizin üye numaraları.

1. Yönetici panelinde sol alt köşede bulunan email adresimize ve açılan pencerede Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Hesabımızla ilgili tercihlerimizin yer aldığı bu ekranda Etiketler bölümüne geçiş yapıyoruz. Bu sayfada sistemde bulunan tüm etiketleri liste halinde görebilmemiz mümkün.

Mail adresinize tıklayıp Ayarlar'a gidin
Etiketler sekmesine gidip, istediğiniz etiketi seçiniz

2. Sonrasında yapmamız gereken kişilerimizi toplu olarak dahil etmek istediğimiz etiketi seçmek. Karşımıza gelen ekranda üyelerimizi etikete birer birer dahil etmemize imkan veren Üye Ekle seçeneğinin de bulunduğunu göreceğiz.

Üye Ekleyebilir, verileri içe veya dışa aktarabilirsiniz

3. Toplu aktarım için ise yapmamız gereken, İçe Aktarım butonuna tıklayıp üyelerimizin üye numaralarını kopyalayarak Üye No bölümüne yapıştırmak ve sonrasında Kaydet butonuna basmak.

İçe Aktarım butonuna tıklayıp, üye numaralarını kopyalayın ve buraya yapıştırın

4. Sistemde bu üye numaralarıyla kayıtlı kişilerimiz toplu halde bu etikete dahil edilmiş olacaklar. Dışa Aktar butonuyla ise bu etikete sahip olan kişilerimizi dilediğimiz zaman dışa aktarmamız mümkün.

Did this answer your question?