Raklet hesabınızda yer alan kişilerinizi etiketler ya da listeler yoluyla kategorilere ayırarak sağlıklı bir veri tabanı oluşturabileceğinizi artık biliyorsunuz. Kişilerinizi oluşturduğunuz etiketlere tek tek eklemek yerine tek bir seferde toplu halde atama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için tek ihtiyacımız olan kişilerinizin üye numaraları.

1. Yönetici panelinde sol alt köşede bulunan email adresimize ve açılan pencerede Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Hesabımızla ilgili tercihlerimizin yer aldığı bu ekranda Etiketler bölümüne geçiş yapıyoruz. Bu sayfada sistemde bulunan tüm etiketleri liste halinde görebilmemiz mümkün.

2. Sonrasında yapmamız gereken kişilerimizi toplu olarak dahil etmek istediğimiz etiketi seçmek. Karşımıza gelen ekranda üyelerimizi etikete birer birer dahil etmemize imkan veren Üye Ekle seçeneğinin de bulunduğunu göreceğiz.

3. Toplu aktarım için ise yapmamız gereken, İçe Aktarım butonuna tıklayıp üyelerimizin üye numaralarını kopyalayarak Üye No bölümüne yapıştırmak ve sonrasında Kaydet butonuna basmak.

4. Sistemde bu üye numaralarıyla kayıtlı kişilerimiz toplu halde bu etikete dahil edilmiş olacaklar. Dışa Aktar butonuyla ise bu etikete sahip olan kişilerimizi dilediğimiz zaman dışa aktarmamız mümkün.

Share this:

Raklet Hesabınızda Listeler Oluşturma17/10/2016In "Kullanım Kılavuzu"

Raklet Hesabınızın Ayarlarını Güncelleme25/10/2016In "Kullanım Kılavuzu"

Aidat ve bağış toplamıyorum. Yine de bir dernek yönetim programı edinmeli miyim?20/02/2016In "Gönüllü Yönetimi"

Did this answer your question?